Wczytywanie
Uprawnionymi do prowadzenia samochodu są tylko osoby wpisane do umowy jako najemca i dodatkowy kierowca. Osoby te są zobowiązane do kierowania pojazdem w stanie absolutnej trzeżwości. Nie wolno im też prowadzić auta pod wplywem leków i środkow odurzających. Samochoem nie mogą kierować osoby , które nie zostały wpisane do umowy jako najemca bądż dodatkowy kierowca. Jeżeli dojdzie do kolizji spowodowanej przez osobe niezgłoszoną do umowy wówczas to najemca pokrywa koszty naprawy uszkodzonych samochódow.
Tak jest możliwy ale tylko w przypadku gdy wynajmujący tj. Autolis wyrazi na to pisemną zgodę.
Tak. Można ale do ceny wynajmu doliczana jest opłata manipulacyjna w wysokości 50 zł brutto.
W przypadku awarii samochodu należy skontaktować się z wynajmującym . Nie wolno naprawiać bez auta bez wcześniejszego uzgodnienia z Autolis.
Jeżeli zdarzy się kolizja z winy osób trzecich to najemca musi w pierwszej kolejnosci skontaktowac się z Autolis. uzyskać pisemne oświadczenie osoby, ktora jest sprawca wypadku a w razie potrzeby powiadomić policję. Gdy wydarzy sie wypadek z winy osoby wypożyczającej samochód poniewaz nie przestrzegała ona przepisów o ruchu drogowym to czas gdy auto jest naprawiane jest traktowany jako przedłużenie okresu wynajmu i Autolis zmuszony jest do naliczania 50 % stawki dobowej. Najemca nie może zaakceptować żądania osób trzecich.
Najemca i Autolis ustalaja miejsce i czas wynajęcia samochodu. Autolis po wczesniejszym uzgodnieniu bezpłatnie podstawi auto w umówione miejsce w okreslonym czasie na terenie Gdańska , Gdyni , Sopotu, lotniska w Gdańsku.
Auto musi byc zwrócone w miejscu i czasie ustalonym wczesniej między najemcą i wypożyczalnią samochodów Autolis wraz z domumentami i kluczykami jakie najemca otrzymał w chwili wynajmu samochodu . Kazde odstepstwo musi być ustalone z wynajmujacym . Samowolne przedłużenie umowy przez najemcę bedzie jednoznaczne z próba przywlaszczenia auta i Autolis będzie zmuszony do powiadomienia policji.
Najemcy nigdy nie wolno brać udziału w wyścigach i innych sportach samochodowych.
Nie. Wypożyczalnia samochódow Autolis nie ponosi konsekwencji opóznień i nie odpowiada za straty jakie moąa powstać w wyniku awarii lub kolizji samochodu?